Results – Company B34 - Round 1

2018-06-02
Class 1 (45 / 45) Time Behind Time lost
1. Isaac Shackelford Barren Co HS 3:12 00:00
2. Corby Moore McLean Co 3:15 +0:03 00:00
3. Will Poynter Barren Co HS 3:19 +0:07 00:00
4. Noah Wilkerson Henderson County 3:23 +0:11 00:00
5. Dylan Tomm Jefferson Co 3:24 +0:12 00:00
6. Zanner Abney McLean Co 3:31 +0:19 00:00
7. Mknzy Norcross Jefferson Co 3:35 +0:23 00:00
8. Braxton Moss Henderson County 3:49 +0:37 00:00
9. Christopher Murphy Jefferson Co 4:02 +0:50 00:00
10. Robert Christian Jefferson Co 4:04 +0:52 00:00
11. Daemein Waterbury McLean Co 4:06 +0:54 00:28
12. Alexander Jensen Jefferson Co 4:08 +0:56 00:00
13. Swade Constant Barren Co HS 4:10 +0:58 00:00
14. Alex Johnson Barren Co HS 4:23 +1:11 00:21
14. Calab Quarrels Jefferson Co 4:23 +1:11 00:25
16. Aaron Durbin McLean Co 4:31 +1:19 00:16
17. Dayton Spille Henderson County 4:33 +1:21 00:00
18. Dawson Wright McLean Co 4:34 +1:22 00:16
19. Brandon Pemberton Barren Co HS 4:36 +1:24 00:00
20. Alex Cunningham Barren Co HS 4:42 +1:30 00:00
21. Robert Trotter Henderson County 4:54 +1:42 00:18
22. Lucio Jimenez Henderson County 4:56 +1:44 00:18
23. Zachary Sheppard Barren Co HS 4:57 +1:45 00:23
24. Justin Tolle McLean Co 5:57 +2:45 00:47
25. Candice Beresford Henderson County 6:00 +2:48 00:00
26. Elijah Myers McLean Co 6:02 +2:50 00:31
27. Hunter Koonce Henderson County 6:03 +2:51 00:28
28. Brianna Duncan Henderson County 6:19 +3:07 00:17
28. Dustin Russelburg Henderson County 6:19 +3:07 00:15
30. Macie Gill Henderson County 6:20 +3:08 00:18
31. Gracie Strange Jefferson Co 6:21 +3:09 00:15
32. Nichacs Blakeley McLean Co 6:23 +3:11 00:16
32. Sammi Myres Jefferson Co 6:23 +3:11 00:17
34. Shelby Heath Bullit Cent HS 6:45 +3:33 00:00
35. Zachary Richardson Bullit Cent HS 7:01 +3:49 00:49
36. Jonathon Johnson Jefferson Co 7:06 +3:54 00:34
37. Daniel Witt Jefferson Co 7:08 +3:56 00:24
37. MacKinzie Troxell Bullit Cent HS 7:08 +3:56 00:23
39. Sara Brady Bullit Cent HS 7:10 +3:58 00:00
40. Zachary Hovious Bullit Cent HS 7:11 +3:59 00:00
41. Brooklynn Myers McLean Co 7:43 +4:31 00:00
42. Maddie Conrad McLean Co 7:45 +4:33 00:00
43. Cooper Akers Bullit Cent HS 9:33 +6:21 00:24
  Destiny Stinson Barren Co HS MP
  Shawn Owens Barren Co HS MP

Results – Company B34 - Round 2

2018-06-02
Class 1 (45 / 45) Time Behind Time lost
1. Zanner Abney McLean Co 6:36 00:31
2. Will Poynter Barren Co HS 7:16 +0:40 00:38
3. Isaac Shackelford Barren Co HS 7:18 +0:42 00:26
4. Calab Quarrels Jefferson Co 7:19 +0:43 00:26
5. Aaron Durbin McLean Co 7:20 +0:44 00:16
5. Christopher Murphy Jefferson Co 7:20 +0:44 00:00
7. Mknzy Norcross Jefferson Co 7:22 +0:46 00:00
8. Dylan Tomm Jefferson Co 7:23 +0:47 00:33
9. Robert Christian Jefferson Co 7:24 +0:48 00:00
10. Dawson Wright McLean Co 7:25 +0:49 00:15
11. Braxton Moss Henderson County 7:32 +0:56 00:00
12. Swade Constant Barren Co HS 7:38 +1:02 00:00
13. Alexander Jensen Jefferson Co 7:50 +1:14 00:00
14. Alex Johnson Barren Co HS 9:29 +2:53 01:10
15. Justin Tolle McLean Co 9:30 +2:54 01:22
16. Brandon Pemberton Barren Co HS 9:34 +2:58 01:27
16. Candice Beresford Henderson County 9:34 +2:58 00:54
18. Elijah Myers McLean Co 11:22 +4:46 01:27
19. Hunter Koonce Henderson County 11:24 +4:48 01:02
19. Zachary Sheppard Barren Co HS 11:24 +4:48 01:18
21. Zachary Richardson Bullit Cent HS 11:26 +4:50 01:20
22. Daniel Witt Jefferson Co 11:30 +4:54 01:30
23. MacKinzie Troxell Bullit Cent HS 11:37 +5:01 00:48
24. Zachary Hovious Bullit Cent HS 11:39 +5:03 01:12
25. Sara Brady Bullit Cent HS 11:40 +5:04 01:02
26. Nichacs Blakeley McLean Co 11:41 +5:05 01:00
27. Macie Gill Henderson County 11:42 +5:06 00:48
28. Robert Trotter Henderson County 11:49 +5:13 01:17
29. Dayton Spille Henderson County 11:50 +5:14 01:41
30. Cooper Akers Bullit Cent HS 11:55 +5:19 01:08
31. Lucio Jimenez Henderson County 11:57 +5:21 01:48
32. Noah Wilkerson Henderson County 12:04 +5:28 01:56
33. Shelby Heath Bullit Cent HS 12:17 +5:41 00:51
34. Dustin Russelburg Henderson County 14:27 +7:51 01:37
35. Brianna Duncan Henderson County 14:28 +7:52 01:47
36. Gracie Strange Jefferson Co 14:30 +7:54 01:40
36. Sammi Myres Jefferson Co 14:30 +7:54 01:37
  Alex Cunningham Barren Co HS MP
  Brooklynn Myers McLean Co MP
  Corby Moore McLean Co MP
  Daemein Waterbury McLean Co MP
  Destiny Stinson Barren Co HS MP
  Jonathon Johnson Jefferson Co MP
  Maddie Conrad McLean Co MP
  Shawn Owens Barren Co HS MP

Results – Company B34 - Round Final

2018-06-02
Class 1 (17 / 45) Time Behind Time lost
1. Zanner Abney McLean Co 18:53 02:15
2. Corby Moore McLean Co 19:22 +0:29 02:56
3. Robert Christian Jefferson Co 23:28 +4:35 02:03
4. Isaac Shackelford Barren Co HS 24:18 +5:25 04:16
5. Zachary Richardson Bullit Cent HS 24:54 +6:01 01:53
6. Daniel Witt Jefferson Co 25:27 +6:34 02:23
7. Alex Johnson Barren Co HS 25:50 +6:57 02:40
8. Brandon Pemberton Barren Co HS 27:14 +8:21 02:42
9. Swade Constant Barren Co HS 27:49 +8:56 03:09
  Alexander Jensen Jefferson Co MP
  Braxton Moss Henderson County MP
  Calab Quarrels Jefferson Co MP
  Christopher Murphy Jefferson Co MP
  Dylan Tomm Jefferson Co MP
  Mknzy Norcross Jefferson Co MP
  Will Poynter Barren Co HS MP
  Zachary Sheppard Barren Co HS MP