Results – Company C12 - Round 1

2018-06-06
Class 1 (57 / 58) Time Behind Time lost
1. Isaac Witt Fort Campbell 3:06 00:00
2. Cody Carpenter Eastern High School 3:34 +0:28 00:00
3. May Morles North Hardin 4:01 +0:55 00:00
4. Cooper Otalora John Hardin 4:04 +0:58 00:00
5. Kaden Witt Fort Campbell 4:08 +1:02 00:00
6. Ja"Lenn Webb John Hardin 4:09 +1:03 00:00
7. Gannon Shook Fort Campbell 4:16 +1:10 00:00
8. Dylan Fawbush Eastern High School 4:21 +1:15 00:00
9. Leland Fuller John Hardin 4:24 +1:18 00:00
10. Dakota Ward Muhlenberg 4:40 +1:34 00:00
11. Starr Thurman John Hardin 4:48 +1:42 00:00
12. Raynak Long Lewis County 4:55 +1:49 00:00
13. Josh Sulkey Muhlenberg 4:58 +1:52 00:00
14. Brandon Smith Lewis County 4:59 +1:53 00:00
15. Daniel Vuleta John Hardin 5:06 +2:00 00:00
16. Dylan Kern Muhlenberg 5:13 +2:07 00:00
17. Telyn Ashley Eastern High School 5:16 +2:10 00:00
18. Makayla Holmes John Hardin 5:18 +2:12 00:00
19. Tabitha Hatfield Muhlenberg 5:21 +2:15 00:17
20. Ashley Mureno John Hardin 5:30 +2:24 00:25
21. Cecelia Lutz Lewis County 5:31 +2:25 00:21
22. Garrett Stamper Lewis County 5:41 +2:35 00:00
23. Cody Justice North Hardin 6:00 +2:54 00:17
24. Kayla Lange North Hardin 6:03 +2:57 00:00
25. Tashaunte Padgett North Hardin 6:07 +3:01 00:00
26. Madison Tarter Eastern High School 6:09 +3:03 00:00
27. Simona Vest Fort Campbell 6:16 +3:10 00:00
28. Jacob Weigh North Hardin 6:20 +3:14 00:28
29. Christopher Haley North Hardin 6:26 +3:20 00:00
30. Hannah Lacy Lewis County 6:30 +3:24 00:15
30. Justin Ausburn Fort Campbell 6:30 +3:24 00:00
30. Martina Rister Lewis County 6:30 +3:24 00:00
33. David Goldsmith North Hardin 6:37 +3:31 00:17
34. Ray Wickwore John Hardin 6:54 +3:48 01:10
35. Carrie Williams Muhlenberg 7:14 +4:08 00:00
36. Nicholas Taylor Eastern High School 7:38 +4:32 00:00
37. Sarah Sloan Fort Campbell 7:41 +4:35 00:00
38. Jackie Arnold North Hardin 7:43 +4:37 00:17
39. Danielle James North Hardin 7:54 +4:48 00:00
40. Allison Franklin Muhlenberg 8:13 +5:07 00:00
41. Marlie Sublett Muhlenberg 8:14 +5:08 00:00
42. Keyonna Wilson Muhlenberg 8:17 +5:11 00:00
43. Jangelia Johnson North Hardin 8:20 +5:14 00:18
44. Astrid Leyba John Hardin 9:25 +6:19 00:00
45. Shonna Hurley Muhlenberg 9:28 +6:22 00:00
46. MaryKristy Eweama North Hardin 9:32 +6:26 01:02
47. Christopher Jones Eastern High School 12:36 +9:30 00:00
48. Cruz Rios Eastern High School 13:06 +10:00 01:39
49. Bradley Prahl John Hardin 12:04:28 +721:22 03:12:34
  Alyssa Sherman Fort Campbell MP
  Ashton Kaack Fort Campbell MP
  Caitlin Hartin Eastern High School MP
  Colton Dictrich Muhlenberg MP
  Cory Grizzell North Hardin MP
  Jedidiah Lopez-Valentin Eastern High School MP
  Jennifer Allen John Hardin MP
  Xoe Witten Lewis County MP

Results – Company C12 - Round 2

2018-06-06
Class 1 (57 / 58) Time Behind Time lost
1. Isaac Witt Fort Campbell 6:47 00:00
1. Leland Fuller John Hardin 6:47 00:00
3. Ja"Lenn Webb John Hardin 7:02 +0:15 00:00
4. Cooper Otalora John Hardin 7:11 +0:24 00:29
5. Dakota Ward Muhlenberg 7:19 +0:32 00:00
6. May Morles North Hardin 7:22 +0:35 01:18
7. Gannon Shook Fort Campbell 7:25 +0:38 00:44
8. Cory Grizzell North Hardin 7:31 +0:44 01:20
9. Dylan Kern Muhlenberg 7:33 +0:46 00:00
10. Cody Carpenter Eastern High School 7:40 +0:53 00:00
11. Dylan Fawbush Eastern High School 7:55 +1:08 00:57
12. Bradley Prahl John Hardin 7:59 +1:12 00:22
13. Madison Tarter Eastern High School 8:07 +1:20 00:21
14. Josh Sulkey Muhlenberg 8:08 +1:21 00:00
15. Brandon Smith Lewis County 8:11 +1:24 00:41
16. Daniel Vuleta John Hardin 8:17 +1:30 00:18
17. Telyn Ashley Eastern High School 8:51 +2:04 00:00
18. Garrett Stamper Lewis County 9:21 +2:34 00:15
19. Jedidiah Lopez-Valentin Eastern High School 9:25 +2:38 01:21
20. Christopher Haley North Hardin 9:37 +2:50 00:36
20. Kaden Witt Fort Campbell 9:37 +2:50 00:00
22. Tabitha Hatfield Muhlenberg 9:39 +2:52 00:49
23. Kayla Lange North Hardin 9:44 +2:57 00:16
24. Makayla Holmes John Hardin 9:59 +3:12 00:49
25. Jacob Weigh North Hardin 10:04 +3:17 00:37
26. Ray Wickwore John Hardin 10:05 +3:18 00:21
27. Ashley Mureno John Hardin 10:08 +3:21 00:41
28. Hannah Lacy Lewis County 10:09 +3:22 00:00
29. Starr Thurman John Hardin 10:16 +3:29 00:58
30. Cecelia Lutz Lewis County 10:33 +3:46 00:16
31. Cody Justice North Hardin 10:46 +3:59 00:22
32. Martina Rister Lewis County 10:50 +4:03 00:36
32. Nicholas Taylor Eastern High School 10:50 +4:03 00:40
34. Raynak Long Lewis County 10:52 +4:05 00:36
35. Xoe Witten Lewis County 10:53 +4:06 00:34
36. Caitlin Hartin Eastern High School 11:04 +4:17 00:29
37. Tashaunte Padgett North Hardin 11:08 +4:21 00:58
38. Danielle James North Hardin 11:11 +4:24 00:48
39. Alyssa Sherman Fort Campbell 11:23 +4:36 00:00
39. Ashton Kaack Fort Campbell 11:23 +4:36 00:15
41. David Goldsmith North Hardin 12:41 +5:54 00:42
41. Simona Vest Fort Campbell 12:41 +5:54 00:46
43. Justin Ausburn Fort Campbell 15:26 +8:39 02:12
44. Astrid Leyba John Hardin 15:31 +8:44 00:44
45. Shonna Hurley Muhlenberg 15:42 +8:55 00:38
46. Carrie Williams Muhlenberg 15:56 +9:09 00:30
47. Sarah Sloan Fort Campbell 16:11 +9:24 00:26
48. Keyonna Wilson Muhlenberg 16:15 +9:28 00:30
49. Marlie Sublett Muhlenberg 16:16 +9:29 01:05
50. Allison Franklin Muhlenberg 16:18 +9:31 00:51
51. Jangelia Johnson North Hardin 17:03 +10:16 01:10
52. Jennifer Allen John Hardin 17:26 +10:39 01:01
53. Jackie Arnold North Hardin 17:30 +10:43 01:11
54. Christopher Jones Eastern High School 17:31 +10:44 00:17
55. Cruz Rios Eastern High School 17:33 +10:46 00:16
56. Colton Dictrich Muhlenberg 17:34 +10:47 00:41
  MaryKristy Eweama North Hardin MP

Results – Company C12 - Round Final

2018-06-02
Class 1 (57 / 58) Time Behind Time lost
1. May Morles North Hardin 16:00 01:29
2. Gannon Shook Fort Campbell 16:35 +0:35 00:00
3. Leland Fuller John Hardin 16:36 +0:36 01:08
4. Cory Grizzell North Hardin 17:24 +1:24 02:48
5. Cooper Otalora John Hardin 17:42 +1:42 01:13
6. Dakota Ward Muhlenberg 18:19 +2:19 01:48
7. Bradley Prahl John Hardin 19:53 +3:53 02:12
8. Isaac Witt Fort Campbell 20:08 +4:08 05:40
9. Daniel Vuleta John Hardin 20:19 +4:19 03:12
10. Dylan Kern Muhlenberg 21:15 +5:15 03:17
11. Josh Sulkey Muhlenberg 21:20 +5:20 02:50
12. Ja"Lenn Webb John Hardin 21:41 +5:41 03:56
13. Cody Carpenter Eastern High School 22:08 +6:08 01:17
14. Kaden Witt Fort Campbell 22:31 +6:31 03:04
15. Dylan Fawbush Eastern High School 22:44 +6:44 02:29
16. Tabitha Hatfield Muhlenberg 23:51 +7:51 02:50
17. Kayla Lange North Hardin 24:04 +8:04 02:45
18. Madison Tarter Eastern High School 24:11 +8:11 01:58
19. Garrett Stamper Lewis County 24:14 +8:14 05:00
20. Brandon Smith Lewis County 25:17 +9:17 05:51
21. Christopher Haley North Hardin 25:38 +9:38 04:34
22. Tashaunte Padgett North Hardin 25:46 +9:46 04:39
23. Martina Rister Lewis County 25:52 +9:52 02:34
24. Danielle James North Hardin 26:15 +10:15 05:06
25. Nicholas Taylor Eastern High School 26:21 +10:21 01:42
26. Raynak Long Lewis County 26:54 +10:54 02:07
27. Xoe Witten Lewis County 28:02 +12:02 02:18
28. Jacob Weigh North Hardin 28:40 +12:40 07:05
29. Caitlin Hartin Eastern High School 29:17 +13:17 02:16
30. Ray Wickwore John Hardin 29:29 +13:29 06:27
31. Makayla Holmes John Hardin 31:33 +15:33 06:27
32. Hannah Lacy Lewis County 31:48 +15:48 07:29
33. Ashley Mureno John Hardin 32:42 +16:42 06:39
34. Cody Justice North Hardin 33:43 +17:43 10:29
35. Alyssa Sherman Fort Campbell 34:03 +18:03 04:44
36. Ashton Kaack Fort Campbell 35:01 +19:01 05:16
37. Cecelia Lutz Lewis County 35:18 +19:18 07:30
38. Starr Thurman John Hardin 37:34 +21:34 08:52
39. Astrid Leyba John Hardin 39:05 +23:05 05:41
40. Carrie Williams Muhlenberg 39:55 +23:55 05:00
41. Shonna Hurley Muhlenberg 40:21 +24:21 04:00
42. David Goldsmith North Hardin 40:52 +24:52 03:26
43. Simona Vest Fort Campbell 41:14 +25:14 03:14
44. Jedidiah Lopez-Valentin Eastern High School 41:25 +25:25 13:13
45. Justin Ausburn Fort Campbell 41:26 +25:26 05:59
46. Christopher Jones Eastern High School 48:11 +32:11 09:24
47. MaryKristy Eweama North Hardin 48:24 +32:24 08:49
48. Cruz Rios Eastern High School 48:49 +32:49 09:48
49. Colton Dictrich Muhlenberg 49:04 +33:04 10:16
50. Jennifer Allen John Hardin 51:42 +35:42 09:18
51. Keyonna Wilson Muhlenberg 57:15 +41:15 17:31
52. Marlie Sublett Muhlenberg 57:44 +41:44 20:05
53. Allison Franklin Muhlenberg 58:17 +42:17 16:25
54. Jangelia Johnson North Hardin 58:48 +42:48 10:17
  Jackie Arnold North Hardin MP
  Sarah Sloan Fort Campbell MP
  Telyn Ashley Eastern High School MP