Results – Company D34 - Round 1

2018-06-07
Class 1 (55 / 55) Time Behind Time lost
1. Christian Thomas Brainerd HS 4:24 00:26
2. Joshua Harrison Sale Creek 4:25 +0:01 00:00
3. Hyatt Green Central HS 4:27 +0:03 00:00
4. Hunter McClain Sale Creek 4:34 +0:10 00:00
5. Matthew Frazier Central HS 4:42 +0:18 00:00
6. Tyler Mullins Central HS 5:03 +0:39 00:00
7. Tyler Crowe Sequayoh HS 5:10 +0:46 00:24
8. Tristan Curvin Sale Creek 5:11 +0:47 00:18
9. Jacob Parish Sequayoh HS 5:25 +1:01 00:19
10. Austin Davidson Central HS 5:39 +1:15 00:00
11. Nathaniel Pearson Central HS 5:40 +1:16 00:00
12. Dallana Nolazco Central HS 5:41 +1:17 00:00
13. Mindy Chen East Carter HS 5:45 +1:21 00:00
14. Christian Rearden East Carter HS 6:05 +1:41 00:23
15. Juilis Johnson East Carter HS 6:06 +1:42 00:24
16. Gabriel Kerley East Carter HS 6:07 +1:43 00:24
17. Danny Agustin Perez East Carter HS 6:09 +1:45 00:38
18. Autumn Thompson East Carter HS 6:15 +1:51 00:00
19. Marshona Robinson Brainerd HS 6:18 +1:54 00:00
20. Keyasia Sands Brainerd HS 7:07 +2:43 00:25
21. Brianna Chubb Brainerd HS 7:08 +2:44 00:49
22. Derrick Baker Brainerd HS 7:10 +2:46 00:40
23. Jaden Melvin-Johnson Brainerd HS 7:13 +2:49 00:57
24. Hunter Jahan Sequayoh HS 7:30 +3:06 00:27
25. Cortney Nelson Brainerd HS 7:50 +3:26 00:00
26. Lexie Jackson Central HS 8:31 +4:07 00:29
27. Alesha Darby Central HS 8:32 +4:08 00:27
28. Jazmin Hunter Central HS 8:34 +4:10 00:32
28. Mackenzie Reynolds Sale Creek 8:34 +4:10 00:50
30. Travis Tucker Sequayoh HS 8:37 +4:13 00:39
31. Kaleb Gienapp Central HS 8:48 +4:24 00:00
32. Sydnie Scott Sequayoh HS 8:54 +4:30 00:00
33. Dakota Waters Sale Creek 8:55 +4:31 00:00
33. Noah Finch East Carter HS 8:55 +4:31 00:00
35. Madaline Malone Sale Creek 9:05 +4:41 00:00
36. Kobi Jones Sale Creek 9:07 +4:43 00:00
36. Makayla Saenz Sale Creek 9:07 +4:43 00:00
38. Frida Jacobo East Carter HS 9:09 +4:45 00:18
38. Savanna Grizzle Sale Creek 9:09 +4:45 00:00
40. Eliezer Vicente East Carter HS 9:11 +4:47 00:16
41. Selina Reynoso East Carter HS 9:16 +4:52 00:00
42. Jasmine Mosley Central HS 9:29 +5:05 02:52
43. Aaron Washington Brainerd HS 9:34 +5:10 00:15
44. Brittany Thompson East Carter HS 9:46 +5:22 00:20
44. Joanna Baltazar East Carter HS 9:46 +5:22 00:15
46. Fatima Ortiz East Carter HS 9:48 +5:24 00:18
47. Jemissa Southers Central HS 10:04 +5:40 00:34
48. Eliseo Navarro East Carter HS 10:06 +5:42 00:18
49. TyAshia Taylor Central HS 10:07 +5:43 00:36
50. Karen Cruz East Carter HS 10:11 +5:47 00:00
51. David Lopez East Carter HS 10:24 +6:00 00:20
51. Hector Escobar-Elias East Carter HS 10:24 +6:00 00:15
53. Pierce Watson Brainerd HS 10:40 +6:16 00:24
54. Abraham Tomas East Carter HS 10:41 +6:17 00:19
  Cache Brooks Brainerd HS MP

Results – Company D34 - Round Final

2018-06-06
Class 1 (55 / 55) Time Behind Time lost
1. Christian Thomas Brainerd HS 16:27 00:50
2. Hyatt Green Central HS 16:52 +0:25 00:37
3. Joshua Harrison Sale Creek 17:11 +0:44 00:00
3. Matthew Frazier Central HS 17:11 +0:44 00:47
5. Hunter McClain Sale Creek 18:22 +1:55 01:19
6. Tyler Mullins Central HS 18:29 +2:02 00:19
7. Tyler Crowe Sequayoh HS 20:15 +3:48 02:17
8. Jacob Parish Sequayoh HS 22:23 +5:56 04:42
9. Eliseo Navarro East Carter HS 28:55 +12:28 06:44
10. David Lopez East Carter HS 30:16 +13:49 08:22
11. Austin Davidson Central HS 31:32 +15:05 02:14
12. Hector Escobar-Elias East Carter HS 31:36 +15:09 07:16
13. Nathaniel Pearson Central HS 32:03 +15:36 04:09
14. Dallana Nolazco Central HS 32:48 +16:21 04:22
15. Mindy Chen East Carter HS 33:32 +17:05 04:34
16. Marshona Robinson Brainerd HS 34:12 +17:45 02:14
17. Keyasia Sands Brainerd HS 35:03 +18:36 02:26
18. Brianna Chubb Brainerd HS 35:57 +19:30 03:11
19. Derrick Baker Brainerd HS 36:17 +19:50 02:59
20. Dakota Waters Sale Creek 36:19 +19:52 11:35
21. Hunter Jahan Sequayoh HS 37:16 +20:49 03:35
22. Cortney Nelson Brainerd HS 37:43 +21:16 02:27
23. Karen Cruz East Carter HS 38:21 +21:54 04:14
24. Madaline Malone Sale Creek 38:36 +22:09 08:48
25. Kobi Jones Sale Creek 38:43 +22:16 09:17
26. Lexie Jackson Central HS 39:03 +22:36 03:49
27. Alesha Darby Central HS 39:18 +22:51 04:34
28. Jazmin Hunter Central HS 39:52 +23:25 05:08
29. Makayla Saenz Sale Creek 39:55 +23:28 09:42
30. Savanna Grizzle Sale Creek 40:44 +24:17 09:55
31. Kaleb Gienapp Central HS 41:06 +24:39 04:28
32. Travis Tucker Sequayoh HS 41:14 +24:47 05:57
33. Cache Brooks Brainerd HS 47:02 +30:35 14:13
34. Abraham Tomas East Carter HS 47:05 +30:38 11:55
35. Sydnie Scott Sequayoh HS 47:31 +31:04 13:30
36. Selina Reynoso East Carter HS 47:41 +31:14 12:58
37. Jasmine Mosley Central HS 48:07 +31:40 11:10
38. Brittany Thompson East Carter HS 50:25 +33:58 08:09
39. Frida Jacobo East Carter HS 50:33 +34:06 22:43
40. Fatima Ortiz East Carter HS 51:51 +35:24 10:11
41. Jemissa Southers Central HS 53:03 +36:36 08:13
42. TyAshia Taylor Central HS 53:04 +36:37 14:45
43. Eliezer Vicente East Carter HS 53:52 +37:25 21:56
44. Jaden Melvin-Johnson Brainerd HS 55:44 +39:17 11:42
45. Joanna Baltazar East Carter HS 57:37 +41:10 20:08
  Aaron Washington Brainerd HS MP
  Autumn Thompson East Carter HS MP
  Christian Rearden East Carter HS MP
  Danny Agustin Perez East Carter HS MP
  Gabriel Kerley East Carter HS MP
  Juilis Johnson East Carter HS MP
  Mackenzie Reynolds Sale Creek MP
  Noah Finch East Carter HS MP
  Pierce Watson Brainerd HS MP
  Tristan Curvin Sale Creek MP